Jdi na obsah Jdi na menu

Galissas

8. 6. 2011

dreamstimelarge_3307480.jpg

Galissas patří mezi nejhezčí a nejoblíbenější střediska na ostrově Syros. Galissas leží na jihozápadním pobřeží ostrova a od hlavního města Emoupolis je vzdálené asi 8 kilometrů. Pláž v Galissas je velkým lákadlem pro mnohé turisty. Je pokryta jemným pískem a má pozvolný vstup do vody, tudíž je vhodná i pro malé děti. Pláž také získala ocenění EU za kvalitu a čistotu. Je zde mnoho obchůdků a barů. Na pláži jsou i dispozici lehátka a slunečníky.


Doprava
Letiště na ostrově Syros se nachází kousek od hlavního města. Na letiště se můžete dostat autobusem, nebo autem. Automobil lze zapůjčit v některé ze zdejších půjčoven dopravních prostředků. Protože leží Galissas blízko hlavního města, tak je tu opravdu výborné autobusové spojení. Na ostrov Syros se lze dostat i lodí nebo trajektem.


Zajímavá místa

Kousek od Galissas se nachází pláž Armeos, která leží v malé modré zátoce a poskytuje více soukromí. V Galissas se nachází zbytky starého opevnění a hradu, který chránil ostrov před útočníky. Také je zde stará kaplička Agias Pakou, která naskytne krásný výhled do okolí.

Ubytování

Benios ** hotel
Delphin Bay **** hotel
Remvi ** hotel
Francoise ** hotel
Maistrali *** hotel
Blue Sea ** hotel
Glarontas   studia
Thalassia Thea   studia